Code: 04542
As recognizable as the sandy shelves between islands in the Bahamas that Giant Bluefin run through each spring, Costa Tuna Alley now comes with an updated design and PRO Series upgrades.
This legendary frame features an improved vent system and six advanced fish-spotting features:
Designed for maximum performance on the water, these sunglasses help you stay focused and in control in every fishing situation.
| Feature | Value |
|---|---|
| Frame | Matte Black |
| Model Type | Men's |
| Lens Material | Bio Resin |
| Size | L |
| Front Size | 136 mm |
| Bridge Size | 16 mm |
| Lens Width | 60.3 mm |
| Lens Height | 42.3 mm |
| Temple Length | 123 mm |
| Lens Color | Gray |
| Lens Surface | Not Mirrored |
267 €
Do you have questions or need help planning your adventure in Bohinj? We are here to help you! Contact us for personalized recommendations, travel tips and more.
Send inquiry